Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Kosova U17, kampione në IHF Trophy

Kombëtarja U17 e Kosovës në hendboll është kampione në IHF Trophy zona evropiane.
Me triumfin në finale Kombëtarja jonë siguroi paraqitjen ne fazën ndërkontinentale të IHF Trophy e prej atje mund të siguroi kualifikimim në Botëror.
Në finale, vajzat tona fituan ndaj Bosnjë-Hercegovinës. Kombëtarja jonë ka dominuar prej fillimi dhe në fund fitoi me rezultat 39:33. Martina Bibaj i realizoi 9 gola, ndërsa 8 i kishte Arona Krasniqi. Sara Gjergjaj i realizoi 6 gola.
Vajzat tona i kanë fituar të gjitha katër ndeshjet.

Lajme tjera