Besa Famgas mposhtet në ndeshjen e parë

Kampionia e Kosovës në hendboll, Besa Famgas, është mposhtur thellë në ndeshjen e parë të raundit të dytë të Kupës Evropiane për hendbollistë.Të dielën mbrëma në palestrën “Karagaçi” në Pejë, Besa pësoi nga gjiganti turk, Beshiktash Safi Cimento me rezultatin 43:24.Që në pjesën e parë dallimi në rezultat ishte i madh. Pas 30 minutave lojë, […]

Kosova U19 mposhtet në finale

Kombëtarja U19 e Kosovës në hendboll e ka humbur finalen në IHF Trophy për zonën evropiane.Të dielën mbrëma në palestrën “1 Tetori” në Prishtinë, Kosova u mposht nga Britania e Madhe me rezultat 29:25. Ndeshja ishte e fortë, por britaniket shfaqen pak më shumë për ta siguruar paraqitjen në fazën interkontinentale të IHF Trophy.Në fazën […]

Kosova U17, kampione në IHF Trophy

Kombëtarja U17 e Kosovës në hendboll është kampione në IHF Trophy zona evropiane.Me triumfin në finale Kombëtarja jonë siguroi paraqitjen ne fazën ndërkontinentale të IHF Trophy e prej atje mund të siguroi kualifikimim në Botëror.Në finale, vajzat tona fituan ndaj Bosnjë-Hercegovinës. Kombëtarja jonë ka dominuar prej fillimi dhe në fund fitoi me rezultat 39:33. Martina […]

Kosova pëson edhe në ndeshjen e dytë me Danimarkën

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka humbur edhe ndeshjen e dytë me Danimarkën, superfuqinë e hendbollit. Të shtunën mbrëma në Pallatin e Rinisë në Prishtinë, Danimarka fitoi me rezultat 40:19. Kombëtarja jonë në momente bëri lojë të mirë, por cilësia dhe përvoja ishte në anën e danezeve. Që në pjesën e parë epërsia e […]