Kupa e Kosovës – historia e trofeut të çmueshëm

Në fazën përfundimtare të edicionit, turneu final i Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll është prej momenteve kulmore. Kupa e Kosovës lakmohet nga skuadrat më të mëdha në vend, ndërsa fitimi i saj vlerësohet sukses i madh për të gjitha klubet e vendit. Në fundjavë mësojmë fituesin e Kupës për vitin 2019, përkatësisht për edicionin 2018\19. Por cilat skuadra e kanë fituar Kupën e Kosovës deri më tani? Më poshtë paraqesim renditjen (meshkujt):

2017/18BESA Famgas
2016/17BESA Famiglia 
2015/16BESA Famiglia 
2014/15BESA Famiglia 
2013/14BESA Famiglia 
2012/13Prishtina
2011/12BESA Famiglia 
2010/11BESA Famiglia 
2009/10BESA Famiglia 
2008/09Kastrioti 
2007/08Prishtina
2006/07Kastrioti 
2005/06Kastrioti
2004/05BESA 
2003/04Kastrioti 
2002/03BESA 
2001/02Trepça
2000/01Prishtina 
1999/00Prizreni
1998/99 Kupa nuk u zhvillua për shkak të luftës në  Kosovë
1997/98 Kupa nuk u zhvillua për shkak të luftës në Kosovë 
1996/97Vëllaznimi 
1995/96BESA 
1994/95Llapi 
1993/94Trepça
1992/93Prishtina 
1991/92Kastrioti
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj – Kastrioti është të …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës A. Por në Superligën …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës A (meshkujt). Në ndeshjen …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e luajtur në palestrën “Minatori” …

Esma Muratoviq e ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës në hendboll. Istogu të mërkurën …