Muratoviq: Dëshmuam se jemi ekipi më i mirë

Esma Muratoviq është shpallur lojtarja më e mirë e Final4 të Kupës së Republikës së Kosovës. Muratoviq dha kontribut të madh që KHF Istogu ta fitoj Kupën.”Kemi treguar se Istogu është pa konkurrencë klubi ma i mirë në Kosovë.

Të gjithë e dinë se kemi merituar shumë më tepër, por shumë na kanë ngadalësuar. Shumë faktorë kanë ndikuar që mos ta fitojmë ligën, por ne jemi ekip që di vetëm të fitojë. Këtë do ta dëshmojmë edhe edicionin e ardhshëm. Jam krenare me të gjitha vajzat dhe gjithë ekipin”, ka thënë Muratoviq. “Çmimi për lojtaren më të mirë i takon gjithë ekipit, pa bashkëlojtare nuk do të ishte e mundur. Faleminderit klubit, Istogut dhe gjithë njerëzve këtu”.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Me finalen e Ligës së juniorëve, të luajtur të dielën, ka përfunduar edicioni garues 2020/2021 …

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë. Të enjten pasdite, Portugalia …