Ndeshja me Suedinë luhet, shtyhen takimet kampionale

Ndeshja e Kombëtares së Kosovës me Suedinë do të zhvillohet sipas planifikimit, të dielën nga ora 17:00 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë. Për këtë ndeshje Federata jonë është përgatitur gjatë, ndërsa edhe Suedia ka bërë të gjitha përgatitjet për udhëtim në Prishtinë. Suedia vjen të dielën në Kosovë dhe largohet menjëherë pas ndeshjes.
Ndeshja Kosova – Suedia i takon fazës së dytë kualifikuese për “Euro 2022”, ndërsa nëse eventualisht nuk do të luhej, dëmet për hendbollin kosovar do të ishin shumë të mëdha.
Por këtë fundjavë nuk do të ketë ndeshje tjera të hendbollit, në përputhje me vendimin e fundit të Qeverisë së Kosovës në luftë ndaj përhapjes së koronavirusit. Janë pezulluar të gjitha ndeshjet kampionale të fundjavës. Ndeshjet janë pezulluar deri të hënën e më pas Bordi i FHK-së në koordinim me Ministrinë e Shëndetësisë dhe MKRS-në do të marr vendim.
Ndeshja me Suedinë luhet pa praninë e shikuesve dhe duke respektuar të gjitha masat.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e …

Esma Muratoviq e ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës në …

Edhe një ndeshje evropiane e kanë drejtuar gjyqtarët kosovarë të hendbollit. Të martën mbrëma në …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës A (meshkujt). Në ndeshjen …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e luajtur në palestrën “Minatori” …

Esma Muratoviq e ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës në hendboll. Istogu të mërkurën …

Edhe një ndeshje evropiane e kanë drejtuar gjyqtarët kosovarë të hendbollit. Të martën mbrëma në Shkup, Eshref Beqiri e …

Në prag të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës për dy ndeshjet me Rumaninë, do të zhvillohen ndeshjet e xhiros …

Superliga e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave vazhdon menjëherë të mërkurën (sot) me ndeshjet e javës së …

Lojtaret e Kosoves pershendesin njani tjetrin

Selektori i ri i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, ka shpallur të hënën listën për dy ndeshjet e ardhshme. …