Ndeshje interesante në çerekfinale të Kupës

Prej të martës deri të enjten luhen ndeshjet çerekfinale të Kupës së Kosovës në hendboll, në të dy konkurrencat. Do të ketë shumë ndeshje interesante dhe pritet të ketë rivalitet dhe hendboll cilësor. Në çerekfinale luhet vetëm nga një ndeshje.

Ndeshja e parë është ajo te meshkujt në mes Vushtrrisë dhe Besa FamGas, që luhet të martën (nesër) prej orës 19:30. Besa është favorite. Është lidere në Superligën A, derisa Vushtrria renditet e dyta në Superligën B.

Tri ndeshjet tjera çerekfinale të Kupës te meshkujt luhen të mërkurën. Ndeshja Kastrioti – Zhegra fillon në ora 19:00, Prishtina e pret Dritën nga ora 16:30, kurse Trepça e Vëllaznimi takohen nga ora 18:00.

Te femrat katër ndeshje luhen të mërkurën. Ndeshja më interesante pritet të jetë ajo mes Prishtinës e Vushtrrisë, që nis në ora 18:00. Prishtina është e katërta në Superligë, ndërsa Vushtrria është e para. Kastrioti e Samadrexha takohen nga ora 17:00, Shqiponja e pret Vëllaznimin nga ora 15:30 kurse Dritës e Istogut luhet të mërkuren nga ora 17:30.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Në fundjavë janë ndeshjet e dyta të gjysmëfinales së plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën është takimi Ferizaj …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova