Ndeshje interesante në gjysmëfinale të Kupës

Të martën është tërhequr shorti për ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në hendboll. Në garë për Kupën e Republikës së Kosovës janë katër skuadra cilësore te meshkujt dhe poashtu te femrat. Priten ndeshje interesante, me rivalitet dhe me hendboll cilësor.

Te meshkujt në gjysmëfinalen e parë takohen Kastrioti i Ferizajt, që në pranverë po shfaq formë të mirë dhe Besa FamGas, kampioni në fuqi dhe lideri i tabelës në Superligë. Prishtina – Trepça është gjysmëfinalja e dytë. Prishtina është e dyta në Superligën A, kurse Trepça prinë në Superligën B. Bëhet fjalë për dy skuadra tjera me traditë, përballjet e të cilave gjithnjë kanë ofruar lojë të mirë për tifozët.

 Te femrat gjysmëfinalja e parë luhet mes Shqiponjës e Kastriotit. Në gjysmëfinalen e dytë luajnë Istogu e Vushtrria.

Ndeshjet gjysmëfinale të Kupës luhen më 4 maj. Më 6 maj janë ndeshjet finale. Për vendin se ku do të luhen ndeshjet do të vendos Bordi i Federatës së Hendbollit të Kosovës në mbledhjen e radhës.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Ndërsa në shtabin e tij teknik janë Fatmir Muhaxheri, Veton Hajrizi dhe fizioterapeuti Agon Bytyqi. …

Luigj Quni me Amicitia Zurich ka arritur fitoren e dytë të edicionit në Superligën e …

Me vetëm një gol dallim ka fituar Ferizaj ndaj Samadrexhës, të dielën në ndeshjen përmbyllëse …

Pas dy humbjeve, Trepça është kthyer te fitorja të dielën. Në kuadër të javës së …

Istogu ka vazhduar me fitore në Superligën e hendbollisteve. Në derbin e xhiros së 14-të, …

Lojtaret e Kosoves pershendesin njani tjetrin

Ndërsa në shtabin e tij teknik janë Fatmir Muhaxheri, Veton Hajrizi dhe fizioterapeuti Agon Bytyqi. Përzgjidhja Nr Name Club …

Luigj Quni ne akcion per klubin e tij Amicitia Zurich

Luigj Quni me Amicitia Zurich ka arritur fitoren e dytë të edicionit në Superligën e Zvicrës. Në fitoren 26:25 …

Me vetëm një gol dallim ka fituar Ferizaj ndaj Samadrexhës, të dielën në ndeshjen përmbyllëse të javës së 14-të …

Pas dy humbjeve, Trepça është kthyer te fitorja të dielën. Në kuadër të javës së 20-të kampionale, përkatësisht javës …

Istogu ka vazhduar me fitore në Superligën e hendbollisteve. Në derbin e xhiros së 14-të, Istogu të shtunën e …

Vushtrria ka arritur fitore të rëndësishme në garën për mbetjen në elitën e hendbollit kosovar. Të shtunën në kuadër …

Besa Famgas nuk po ka të ndalur në këtë edicion të Superligës së Kosovës në hendboll. Të shtunën në …

Istogu – Vushtrria është kryendeshja e javës së 14-të në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të fermave. …