Ndeshje interesante në gjysmëfinale të plejofit

Të shtunën (nesër) luhen edhe gjysmëfinalet e plejofit në Superligën e hendbollisteve. Ndeshja e parë luhet në Vushtrri nga ora 17:00 në mes të Vushtrrisë dhe Prishtinës, skuadrave që u takuan edhe në gjysmëfinale të Kupës.

Për Kupë ndeshjen interesante e fitoi Vushtrria, por të dy skuadrat i kanë synimet e tyre për plejof. Vushtrria e ka përfunduar stinorin në vendin e dytë me 31 pikë, ndërsa Prishtina në vend të tretë me 27 pikë. Pritet të ketë edhe shumë shikues e atmosferë të bukur sportive.

Gjysmëfinalja tjetër luhet mes Istogut e Shqiponjës që Gjakovës, që është kampion aktual. Kjo ndeshje luhet po të shtunën nga ora 19:00 në Pejë.

Istogu ka përfunduar në vend të parë me 34 pikë, ndërsa Shqiponja në vend të katërt me 23 pikë. Istogu e mposhti bindshëm Shqiponjën në gjysmëfinale të Kupës e më pas e fitoi Kupën. Skuadra istogase llogaritet favorite.

Edhe te femrat me dy fitore, apo një fitore e një barazim kalohet në gjysmëfinale. Ndeshjet e dyta luhen në Prishtinë e Gjakovë, ndërsa në ndeshjet e treta eventuale (nëse rezultati barazohet në 1:1), prap Istogu e Vushtrria janë vendas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit …

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. Ajo, si gjithë të …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, në minutën e 59-të. …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë të fitoj titullin. Portierja …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 Prishtina2015/16 Prishtina2014/15 Kastrioti2013/14 Kastrioti2012/13 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit të tij në finale …

Njomza Kelmendi ka bërë pritje vendimtare në sekondën e fundit për ta ndihmuar Vushtrrinë që ta fitoj titullin e …

Burneta Rama në akcion duke gjuajtur ne gol

Vushtrria udhëton me synime të qarta për në Istog, për të shënuar fitore dhe për ta siguruar titullin e …

Hendbollistja nga Mali i Zi, Esma Muratoviq pritet ta udhëheq lojën e KHF Istogut edhe të shtunën mbrëma. Istogu …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova