Ndeshje të mira në Gjakovë

Në Gjakovë do të luhen dy ndeshje interesante të javës së katërt të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat).

Kampioni aktual, Istogu, luan me ish-kampionin, Shqiponjën, të shtunën nga ora 14:00. Istogaset janë favorite por Shqiponja do të mundohet të ofrojë rezistencë sa më të madhe. Istogu ka fituar tri ndeshjet e deritashme dhe është në vend të dytë me 6 pikë, sa i ka edhe Ferizaj në vend të parë. Shqiponja ka një fitore e dy humbje.

Të shtunën në Gjakovë luhet edhe ndeshja në mes të Vëllaznimit e Vushtrrisë, që fillon në ora 17:30. Vushtrria është e katërta me 4 pikë, kurse Vëllaznimi i parafundit me 1 pikë.

Lideri Ferizaj po ashtu luan të shtunën. Nga ora 14:30 e pret Samadrexhën. Të dielen janë ndeshjet Prishtina – Drita (15:30) dhe Jusuf Gërvalla – Kastrioti (13:30). Në Ligën e Parë ndeshjet e javës së katërt janë: CLICK – Llapusha (e diel, 16:00), Dukagjini – Vjosa (e shtunë, 13:00) Prizreni – Deçani (e diel, 14:30), Ulpiana – Trepça (e shtunë, 13:00) dhe Verona – KEK-u zhvillohet me datën 24.10.2019.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj – Kastrioti është të …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës A. Por në Superligën …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës A (meshkujt). Në ndeshjen …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e luajtur në palestrën “Minatori” …

Esma Muratoviq e ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës në hendboll. Istogu të mërkurën …

Edhe një ndeshje evropiane e kanë drejtuar gjyqtarët kosovarë të hendbollit. Të martën mbrëma në Shkup, Eshref Beqiri e …

Në prag të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës për dy ndeshjet me Rumaninë, do të zhvillohen ndeshjet e xhiros …