Ndeshje të mira në Gjakovë

Në Gjakovë do të luhen dy ndeshje interesante të javës së katërt të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat). Kampioni aktual, Istogu, luan me ish-kampionin, Shqiponjën, të shtunën nga ora 14:00. Istogaset janë favorite por Shqiponja do të mundohet të ofrojë rezistencë sa më të madhe. Istogu ka fituar tri ndeshjet e deritashme dhe është […]

Përfundoi edhe afati i fundit kalimtar

Afati shtesë kalimtar për hendbollist dhe hendbolliste me fleteleshime te klubeve ka përfunduar me 15 tetor konformë Rregullores mbi regjistrimin e klubeve, lojtarëve, statusi dhe transferimi i tyre. Me datën 15 tetor FHK-ja i ka dërguar EHF-it listën zyrtare te lojtarëve te cilët kanë kontrata të vlefshme me klube. Në FHK ka arritë vetëm një […]

Besa e pret skuadrën nga qyteti i vjetër

Kampioni aktual, Besa Famgas e pret Prizrenin në javën e katërt të Superligës së Kosovës për hendbollistë. Ndeshja Besa – Prizreni luhet të dielen nga ora 17:00 në Pejë. Besa ka fituar bindshëm tri ndeshjet e para dhe udhëheq në tabelë me 6 pikë, sa i ka edhe Prishtina në vend të dytë. Prizreni ka […]