Ndeshjet e Ligës së Kampionëve të EHF-it te cilat mund ti përcjellni drejtpërdrejt nga data 10 dhe 11 shkurt në RTV 21 Plus

Federata e Hendbollit e Kosovës ju informon se fal angazhimit te RTV 21 Plus këtë fundjavë do të kemi rastin ti përcjellim drejtperdrejt disa ndeshje të Ligës së Kampionëve ne të dy konkurrencat.

Më posht po paraqwsim skemën programore të ballafaqimeve të cilat do të transmetohen të shtunën dhe të dielen.

FEMRAT – HC Vardar vs Buducnost

W/O Start (GMT) – ‎10-02-2018 13:45

Kick Off (GMT) – 14:00

Event – FC Barcelona Lassa vs HC Vardar (MOTW)

W/O Start (GMT) – ‎10-02-2018 16:45

Kick Off (GMT) – 17:00

FEMRAT – Thüringer HC vs Metz Handball

W/O Start (GMT) – ‎11-02-2018 12:45

Kick Off (GMT) – 13:00

Event – RK Celje Pivovarna Lasko vs Paris Saint-Germain HB

W/O Start (GMT) – ‎11-02-2018 15:45

Kick Off (GMT) 16:00

Event – SG Flensburg-Handewitt vs PGE Vive Kielce

W/O Start (GMT) – ‎11-02-2018 17:45

Kick Off (GMT) 18:00

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova