Ndeshjet e pionierëve në katër qendra të ndryshme

Në fundjavë fillon kampionati i pionierëve. Prioritet i Federatës së Hendbollit të Kosovës është puna me gjenerata të reja dhe në këtë drejtim shërben shumë edhe Liga e pionierëve.

Hendbollistët njomakë të shtunën e të dielën u luajnë ndeshjet e javës së parë dhe të dytë. Ndeshjet zhvillohen në katër qendra të ndryshme: Deçan, Pejë, Vushtrri e Podujevë. Pritet pjesëmarrje masovike e hendbollistëve të rinj.

Vëllaznimi – Deçani, e Drenica – Prizreni janë ndeshjet që luhen të shtunën në Deçan kurse ndeshja Trepça – Istogu është shtyer. I njëjti grup (B), ndeshjet e xhiros së dytë i luan të dielën në Pejë. Deçani – Drenica, Istogu – Vëllaznimi, Besa Famgas – Trepça janë ndeshjet e xhiros së dytë.

Ndeshjet e para të grupit A janë të shtunën në Vushtrri: Kastrioti – Vjosa, Zhegra – Ulpiana, Llapi – Vushtrria. Të dielën të rinjtë janë edhe në Podujevë dhe luhen këto ndeshje: Ulpiana – Llapi, Vjosa – Zhegra, Prishtina – Kastrioti.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit …

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. Ajo, si gjithë të …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, në minutën e 59-të. …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë të fitoj titullin. Portierja …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 Prishtina2015/16 Prishtina2014/15 Kastrioti2013/14 Kastrioti2012/13 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit të tij në finale …

Njomza Kelmendi ka bërë pritje vendimtare në sekondën e fundit për ta ndihmuar Vushtrrinë që ta fitoj titullin e …

Burneta Rama në akcion duke gjuajtur ne gol

Vushtrria udhëton me synime të qarta për në Istog, për të shënuar fitore dhe për ta siguruar titullin e …

Hendbollistja nga Mali i Zi, Esma Muratoviq pritet ta udhëheq lojën e KHF Istogut edhe të shtunën mbrëma. Istogu …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova