Dy derbi në xhiron përmbyllëse

Të shtunën e të dielën luhen ndeshjet e xhiros së fundit (22) të stinorit të rregullt në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Më pas edicioni vazhdon me garat shtesë (plejof), ku përcaktohet kampioni. Në kuadër të javës së 22-të janë dy derbi, ku takohen skuadrat e kreut të tabelës. Të shtunën nga ora 17:00 […]

Ndeshjet e pionierëve në katër qendra të ndryshme

Në fundjavë fillon kampionati i pionierëve. Prioritet i Federatës së Hendbollit të Kosovës është puna me gjenerata të reja dhe në këtë drejtim shërben shumë edhe Liga e pionierëve. Hendbollistët njomakë të shtunën e të dielën u luajnë ndeshjet e javës së parë dhe të dytë. Ndeshjet zhvillohen në katër qendra të ndryshme: Deçan, Pejë, […]

Edhe një e arritur e FHK-së, Izet Gjinovci në Gjykatën e Apelit të EHF-së

Në Kongresin e 15-të të Federatës Evropiane të Hendbollit është shënuar edhe një sukses i Federatës së Hendbollit të Kosovës. Sekretari i përgjithshëm i FHK-së, Izet Gjinovci është bërë pjesë e Gjykatës së Apelit të EHF-së. Zgjedhjet për president, Komitet Ekzekutiv dhe për organe tjera drejtuese janë mbajtur të premten pasdite. Michael Wiederer ka fituar […]

Filluan punimet e Kongresit të EHF-së

Kanë filluar sot në Vjenë punimet e Kongresit Zgjedhor të Federatës Evropiane të Hendbollit. Në Kongres po marrin pjesë edhe drejtuesit e FHK-së, presidenti Eugen Saraçini, nënpresidenti, Enis Idrizi dhe sekretari i përgjithshëm, Izet Gjinovci. Paradite janë prezantuar dhe miratuar raporte të ndryshme, kurse pasdite janë zgjedhjet për president, Komitet Ekzekutiv dhe pozita tjera. Drejtuesit […]