Në fundjavë luhen ndeshjet e fundit të pjesës së parë të kampionatit

Të shtunën e të dielën janë ndeshjet e fundit e fazës së parë të kampionatit, përkatësisht pjesës së rregullt në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve.
Pas javës së 18-të Superliga ndahet në Superligën A, ku gjashtë skuadrat e para i kanë edhe dhjetë xhiro, dhe në Superligën B, ku katër skuadrat e fundit i luajnë edhe gjashtë xhiro.

Të shtunën në kuadër të javës së 18-të janë ndeshjet Kastrioti – Besa Famgas (19:00), Vushtrria – Trepça (14:30) dhe Zhegra – Vëllaznimi (19:00). Ndërsa të dielën janë dy ndeshje: Prishtina – Drenica (17:00), Prizreni – Llapi (18:00).

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Kastrioti e ka fituar bindshëm përballjen e skuadrave me traditë në hendbollin kosovar. Të mërkurën …

Presidenti i Federatës Ndërkombëtare të Hendbollit, Hassan Moustafa ka uruar Eugen Saraçinin me rastin e …

Hendbollisti premtues, Yll Muqolli, ka shënuar 10 gola të martën mbrëma në fitoren e re …

Dyshja prishtinase e gjyqtarëve të hendbollit, Sherif Xhema e Besfort Jahja, kanë pasur angazhim evropian …

Me ndeshjen Besa Famgas – Vëllaznimi fillon gara në Superligën A të Kosovës në hendboll …

Kastrioti e ka fituar bindshëm përballjen e skuadrave me traditë në hendbollin kosovar. Të mërkurën mbrëma në palestrën “Minatori” …

Presidenti i Federatës Ndërkombëtare të Hendbollit, Hassan Moustafa ka uruar Eugen Saraçinin me rastin e rizgjedhjes ne postin e …

Hendbollisti premtues, Yll Muqolli, ka shënuar 10 gola të martën mbrëma në fitoren e re të Besa Famgas. Në …

Dyshja prishtinase e gjyqtarëve të hendbollit, Sherif Xhema e Besfort Jahja, kanë pasur angazhim evropian të hënën. Xhema e …

Me ndeshjen Besa Famgas – Vëllaznimi fillon gara në Superligën A të Kosovës në hendboll (meshkujt). Në Superligën A …

Të dielën u luajtën katër ndeshje të xhiros së 13-të të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Llapi ka vazhduar me fitore në stinorin pranveror të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Të dielën në xhiron …

Besa Famgas e ka mbyllur me fitore bindëse fazën e parë të garave në Superligën e Kosovës në hendboll …