Fillon stinori pranveror në Ligën e Parë

Me dy ndeshje që luhen të shtunën fillon stinori pranveror në Ligën e Parë të Kosovës në hendboll (meshkujt). Në Ligën e Parë pritet garë e fortë dhe interesante për pozitat e kreut. Në kuadër të javës së dhjetë, të shtunën janë dy ndeshje. Dukagjini e Drita takohen nga ora 13:00, ndërsa Vjosa e Deçani […]

Skuadrat e kreut para fitoreve të reja

Ndeshjet e javës së 13-të të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave luhen të shtunën e të dielën. Skuadrat e kreut të tabelës nuk pritet të kenë telashe për të fituar pikë të reja. Lideri, Istogu, është mysafir i Samadrexhës, të dielën nga ora 17:00. Istogu udhëheq me 24 pikë ndërsa Samadrexha […]

Në fundjavë luhen ndeshjet e fundit të pjesës së parë të kampionatit

Të shtunën e të dielën janë ndeshjet e fundit e fazës së parë të kampionatit, përkatësisht pjesës së rregullt në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve.Pas javës së 18-të Superliga ndahet në Superligën A, ku gjashtë skuadrat e para i kanë edhe dhjetë xhiro, dhe në Superligën B, ku katër skuadrat e […]