Në Mitrovicë e Vushtrri ndeshje interesante

Trepça gjate nje loje hendbolli

Të mërkurën (nesër) luhen katër ndeshje të javës së tretë të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve. Janë disa ndeshje në të cilat pritet të ketë rivalitet.

Derisa kampioni, Besa Famgas, është favorit i madh ndaj Drenicës (18:30), më shumë rivalitet pritet të ketë në takimin në mes të Trepçës e Vëllaznimit. Dy skuadrat me traditë takohen nga ora 19:30 në palestrën “Minatori” në Mitrovicë.

Interesante pritet të jetë edhe ndeshja në mes të Vushtrrisë e Llapit, që zhvillohet nga ora 20:00. Prishtina është favorite e madhe ndaj Kastriotit, kurse kjo ndeshje luhet nga ora 18:00 në kryeqytet.

Ndeshje interesante pritet të jetë edhe ajo në mes të Zhegrës e Prizrenit, që zhvillohet të enjten nga ora 19:00.

Zhvillohen edhe dy prej ndeshjeve të mbetura në Superligën e Kosovës në konkurrencë të femrave.

Të mërkurën prej orës 19:00 është ndeshja e mbetur e xhiros së dytë në mes të Istogut dhe Samadrexhës.

Të enjten është ndeshja e mbetur e xhiros së parë në mes të Vushtrrisë dhe Vëllaznimit (17:30).

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Kastrioti e ka fituar bindshëm përballjen e skuadrave me traditë në hendbollin kosovar. Të mërkurën …

Presidenti i Federatës Ndërkombëtare të Hendbollit, Hassan Moustafa ka uruar Eugen Saraçinin me rastin e …

Hendbollisti premtues, Yll Muqolli, ka shënuar 10 gola të martën mbrëma në fitoren e re …

Dyshja prishtinase e gjyqtarëve të hendbollit, Sherif Xhema e Besfort Jahja, kanë pasur angazhim evropian …

Me ndeshjen Besa Famgas – Vëllaznimi fillon gara në Superligën A të Kosovës në hendboll …

Kastrioti e ka fituar bindshëm përballjen e skuadrave me traditë në hendbollin kosovar. Të mërkurën mbrëma në palestrën “Minatori” …

Presidenti i Federatës Ndërkombëtare të Hendbollit, Hassan Moustafa ka uruar Eugen Saraçinin me rastin e rizgjedhjes ne postin e …

Hendbollisti premtues, Yll Muqolli, ka shënuar 10 gola të martën mbrëma në fitoren e re të Besa Famgas. Në …

Dyshja prishtinase e gjyqtarëve të hendbollit, Sherif Xhema e Besfort Jahja, kanë pasur angazhim evropian të hënën. Xhema e …

Me ndeshjen Besa Famgas – Vëllaznimi fillon gara në Superligën A të Kosovës në hendboll (meshkujt). Në Superligën A …

Të dielën u luajtën katër ndeshje të xhiros së 13-të të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Llapi ka vazhduar me fitore në stinorin pranveror të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Të dielën në xhiron …

Besa Famgas e ka mbyllur me fitore bindëse fazën e parë të garave në Superligën e Kosovës në hendboll …