Trepça fiton ndeshjen më rivalizuese

Akcion nga Trepça Vëllaznimi

Një ndeshje interesante dhe e fortë është zhvilluar të mërkurën mbrëma në palestrën “Minatori” në Mitrovicë. Janë takuar skuadrat me traditë, Trepça e Vëllaznimi i Gjakovës. Ndeshja ishte e fortë, sidomos në mbrojtje, ndërsa skuadrat janë angazhuar deri në sekondat e fundit. Fitorja i ka takuar Trepçës me rezultat 27:25. Gjakovarët e nisën më mirë […]

Taib Kabashi emërohet kryetrajner i Kombëtares u18

Taib Kabashi reagon gjate nje loje

Taib Kabashi është emëruar kryetrajner i Kombëtares U18 të Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve. Kabashi aktualisht drejton Prishtinën, kurse për kohë të gjatë është trajner i respektuar në hendbollin kosovar. Ai edhe në të kaluarën ka punuar në ekipet kombëtare. Kombëtarja U18 e hendbollistëve ka pranuar ftesë për turne ndërkombëtar në Bullgari, që […]

Javier Cabanas drejton Kosovën në ndeshjet me Malin e Zi dhe Suedinë

Javier Cabanas

Trajneri i suksesshëm spanjoll, Javier Cabanas do ta drejtojë Kombëtaren e Kosovës në hendboll në dy ndeshjet e para të raundit të dytë kualifikues për “Euro 2022”. Kombëtarja jonë më 4 nëntor luan ndaj Malit të Zi në Podgoricë kurse më 8 nëntor e pret Suedinë në Prishtinë. Cabanas aktualisht e drejton kampionin e Kosovës […]

Istogut i takon ndeshja e mbetur

Akcion nga loja Istogu me Samadrexha

Istogu e ka fituar ndeshjen e mbetur të xhiros së dytë të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Të mërkurën në palestrën në Istog, skuadra vendase fitoi ndaj Samadrexhës me rezultat 36:17. Pas pjesës së parë rezultati ishte 15:10. Për Istogun është ndeshja e parë këtë edicion. Për shkak të ndeshjeve evropiane […]

Në Mitrovicë e Vushtrri ndeshje interesante

Trepça gjate nje loje hendbolli

Të mërkurën (nesër) luhen katër ndeshje të javës së tretë të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve. Janë disa ndeshje në të cilat pritet të ketë rivalitet. Derisa kampioni, Besa Famgas, është favorit i madh ndaj Drenicës (18:30), më shumë rivalitet pritet të ketë në takimin në mes të Trepçës e Vëllaznimit. […]