Në Prizren së shpejti nis Akademia e hendbollit

Presidenti i Federatës së Hendbollit të Kosovës, Eugen Saraçini dhe sekretari i përgjithshëm, Izet Gjinovci, të enjten janë pritur në një takim të ngrohtë nga kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka. Në takim është folur për përmirësimin e kushteve dhe infrastrukturën për klubet e hendbollit Prizreni për meshkuj e femra dhe për klubin CLICK të femrave. Klubet Prizreni aktualisht janë në Ligën e Parë, ndërsa në takim është folur për gjërat që duhet të bëhen që Prizreni sërish të jetë qendër e rëndësishme e hendbollit kosovar, siç ishte dikur.

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka ka treguar shumë entuziazëm në takim, prej të cilit pritet të dalin gjëra me shumë peshë për hendbollin prizrenas dhe kosovar në përgjithësi.

E veçantë e takimit është se u arrit marrëveshja që në Prizren të nis punën Akademia e hendbollit. Ajo do të nis të funksionuari shumë shpejtë, brenda një jave apo dhjetë ditëve. Në takim prezent ishte edhe kryetari i klubit të hendbollit Prizreni, Admir Rama.

Pas Ferizajt, këto ditë zyrtarisht do të nis puna edhe në Akademitë e hendbollit në Gjakovë, Prishtinë dhe kjo e Prizrenit, kurse deri ne fund te muajit maj edhe ne Gjilan e Mitrovicë.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj – Kastrioti është të …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës A. Por në Superligën …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës A (meshkujt). Në ndeshjen …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e luajtur në palestrën “Minatori” …

Esma Muratoviq e ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës në hendboll. Istogu të mërkurën …

Edhe një ndeshje evropiane e kanë drejtuar gjyqtarët kosovarë të hendbollit. Të martën mbrëma në Shkup, Eshref Beqiri e …

Në prag të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës për dy ndeshjet me Rumaninë, do të zhvillohen ndeshjet e xhiros …