Në Vushtrri ndeshja më interesante e çerekfinales

Një lojtare me top në dorë është hedhur lartë për të shënuar gol, përballë ka portieren e ekipit kundërshtar e cila po qëndron e gatshme që t’a ndalojë gjuajtjen e saj, kurse mbrapa lojtares janë disa hendbolliste të ekipit kundërshtar dhe disa bashkëlojtare të saj.

Dy skuadrat që synojnë trofe këtë edicion, KHF Vushtrria e KHF Ferizaj, takohen të mërkurën (nesër) nga ora 18:00 në palestrën “Jeton Tërstena – Tota” në Vushtrri.

Ndeshja Vushtrria – Ferizaj i takon çerekfinales së Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave.

Pritet ndeshje e fortë e cilësore e po ashtu numër i madh shikuesish. Në dy ndeshjet e kaluara Vushtrria ka pasur përkrahje të madhe nga shikuesit.

Ferizaj për herë të parë po luan në Superligë, por ka startuar fuqishëm dhe së bashku me Istogun, Prishtinën e Vushtrrinë pritet të zhvillojë garë të fortë për trofe.

Të mërkurën nga ora 15:00 është çerekfinalja tjetër në mes të Istogut dhe Dritës. Istogu është favorit i madh.

Dy ndeshjet tjera çerekfinale janë të enjten. Kastrioti e Shqiponja takohen nga ora 17:00, ndërsa edhe në këtë ndeshje pritet të ketë rivalitet. Vëllaznimi e Prishtina luajnë prej orës 18:00 kurse prishtinaset janë favorite për të shkuar në gjysmëfinale.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Në fundjavë janë ndeshjet e dyta të gjysmëfinales së plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën është takimi Ferizaj …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova