Orari i kontrolleve mjekësore para fillimit të edicionit pranveror 2018/19

Federata e Hendbollit e Kosovës ne bashkëpunim me Qendrën e Mjekësisë Sportive ka përgatitur orarin e kontrolleve mjekësore për te gjitha klubet  e Superligës së meshkujve dhe femrave, te cilat janë obliguar të përfundojnë kontrollet sistematike në Qendrën e Mjekësisë Sportive në Prishtinë duke u mbështetur në nenin 8.3 të Propozicioneve të garave.

Obligohen klubet qe të respektojnë ketë orarë te përgatitur nga QMS, gjithashtu sportistet janë të obliguar që me veti ti kenë pajisjet sportive.

ORARI I KONTROLLAVE MJEKЁSORE PЁR TЁ GJITHЁ HENDBOLLISTЁT QЁ DUHET BЁRЁ NЁ QKMS – PRISHTINЁ

Orari i kontrolleve mjekësor për Hendbollistë tё SUPERLIGËS sipas klubeve (femra dhe meshkuj) (sezoni PRANVEROR) 2018/19
Nr.EKIPIVendiKontaktiDataOra
1 KH PRISHTINAPrishtinë04563337302.02.201908:30
2KH VUSHTRRIAVushtrri04551242302.02.201910:00
3KH TREPÇAMitrovicë04414672002.02.201912:30
4KH DRENICADrenas04417071802.02.201913:30
5KH BESA FAMGASPejë04418755202.02.201914:30
6KH SAMADREXHAVushtrri04421273502.02.201915:30
7 KHF SAMADREXHASamadrexh04427213502.02.201916:30
8KH KASTRIOTIFerizaj04422578303.02.201908:30
9KHF KASTRIOTIFerizaj04422691803.02.201910:00
10KH ZHEGRAGjilan04562669703.02.201912:30
11KH DRITAGjilan04417738203.02.201913:30
12 KH VELLAZNIMIGjakovë04460133103.02.201914:30
13 KHF VELLAZNIMIGjakovë04435990003.02.201915:30
14KHF. VJOSAShtime04422843603.02.201916:30
15KHF PRISHTINAPrishtinë04511110610.02.201908:30
16KHF VUSHTRRIAVushtrri04430751410.02.201910:00
17KHF ISTOGUIstog04542882410.02.201912:30
18KHF DRITAGjilan04421245810.02.201913:30
19KHF. JUSUF GERVALLADeçan04417935210.02.201914:30
20KHF SHQIPONJAGjakovë04426619110.02.201915:30
21KHF VERONAObiliq04589081910.02.201916:30
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova