Paraqitje e zbehtë e Kombëtares U19

Paraqitje shumë të zbehtë ka patur Kombëtarja U19 e Kosovës në hendboll (femrat) në ndeshjen e dytë në kampionatin evropian, Divizioni B, që po mbahet në Lituani.

Të martën Kosova U19 luajti me favoritin, Çekinë dhe pësoi humbje me rezultat të lartë, 32:10. Dallimi i madh u bë në pjesën e parë në të cilën te kombëtarja jonë nuk funksionoi asgjë. Kishte shumë gabime në pasime, goditje jo të suksesshme, ndërsa në mbrojtje u pranuan gola të lehtë. Kështu çeket e fituan pjesën e parë me rezultat 16:1. Në pjesën e dytë angazhimi i vajzave tona ishte më i madh, por jo i mjaftueshëm për të evituar humbjen e lartë.

Kanë ndikuar shumë faktorë në këtë humbje të lartë. Fondi i lojtareve është i limituar, për arsye shëndetësore dhe për shkak të obligimit të disa hendbollisteve në provimet pranuese në fakultet. Poashtu çeket kanë skuadër shumë cilësore dhe llogariten favorite për të fituar kampionatin në Lituani.

Ndeshjen e fundit në kuadër të grupit A, kombëtarja jonë e luan të enjten ndaj Ishujve Faroe. Është kjo edhe një ndeshje e vështirë për vajzat tona, që me ndeshje të nivelit të lartë besojmë se do të ngrisin nivelin dhe në të ardhmen do të kenë prezentim më të mirë.

Kosova – Çekia 10:32

Kosova: Gashi, E. Mulaj 1, Zymberi, M. Mulaj 1, Radoniqi, G. Gashi, R. Rexhepi 1, Kastrasti 2, Matarova, Uka, S. Rexhepi 3, Kelmendi 2, Halitaj, Rexhaj.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve (U18). Istogu në 22 …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova