Parduzi: Fitoren ia dedikojmë qytetit të Vushtrrisë

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit të tij në finale të plejofit. Vushtrria të shtunën e fitoi titullin e kampionit duke mposhtur Istogun në ndeshjen vendimtare.
“Ju lumtë luaneshave të klubit, tradita vazhdon. Loja e mirë e vajzave gjatë gjithë kohës ishte për lakmi. Vajzat e dëshiruan fitoren më shumë. Loja luhet 60 minuta në fushë, patëm disiplinë dhe e shfrytëzuam çdo gabim të kundërshtarit që na ka nënçmuar gjatë gjithë kampionatit. Falënderoj të gjithë që na mbështetën, faleminderit tifozët ‘Forca’, që ishih me ne edhe në pandemi. Falenderojmë Komunën për mbështetje. Ky titull i dedikohet qytetit të Vushtrrisë”, ka thënë Arben Parduzi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Me finalen e Ligës së juniorëve, të luajtur të dielën, ka përfunduar edicioni garues 2020/2021 …

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë. Të enjten pasdite, Portugalia …