Pezullohen garat e kategorive të reja

Në foto shihen gjyqtarët dhe hendbollistët e të dy ekipeve duke u përshëndetur me njëri-tjetrin para fillimit të ndeshjes.

Të premten në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, nën drejtimin e Ministres Vlora Dumoshi, është mbajtur një takim me përfaqësues të Komitetit Olimpik të Kosovës dhe të federatave sportive.

Në këtë takim ishte edhe presidenti i FHK-së, Eugen Saraçini.Takimi është mbajtur pas situatës së fundit të krijuar për koronavirusin.Është vendosur që garat e seniorëve të vazhdojnë sipas vendimit të mëhershëm, pa praninë e shikuesve në palestra.

Ndërkohë është vendosur që të pezullohet aktiviteti për grupmoshat e reja.Në përputhje me këtë vendim, Federata e Hendbollit të Kosovës njofton se pezullohen garat dhe aktivitete e juniorëve, kadetëve, pionierëve dhe shkollave të hendbollit.

Kjo masë është në fuqi deri në një vendim tjetër. Kjo është një masë preventive në kuadër të luftës së përgjithshme ndaj paraqitjes së koronavirusit.Po ashtu udhëzohen klubet e seniorëve që të marrin masa shtesë lidhur me higjienën në palestra dhe në të gjitha objektet përcjellëse.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Kastrioti e ka fituar bindshëm përballjen e skuadrave me traditë në hendbollin kosovar. Të mërkurën …

Presidenti i Federatës Ndërkombëtare të Hendbollit, Hassan Moustafa ka uruar Eugen Saraçinin me rastin e …

Hendbollisti premtues, Yll Muqolli, ka shënuar 10 gola të martën mbrëma në fitoren e re …

Dyshja prishtinase e gjyqtarëve të hendbollit, Sherif Xhema e Besfort Jahja, kanë pasur angazhim evropian …

Me ndeshjen Besa Famgas – Vëllaznimi fillon gara në Superligën A të Kosovës në hendboll …

Kastrioti e ka fituar bindshëm përballjen e skuadrave me traditë në hendbollin kosovar. Të mërkurën mbrëma në palestrën “Minatori” …

Presidenti i Federatës Ndërkombëtare të Hendbollit, Hassan Moustafa ka uruar Eugen Saraçinin me rastin e rizgjedhjes ne postin e …

Hendbollisti premtues, Yll Muqolli, ka shënuar 10 gola të martën mbrëma në fitoren e re të Besa Famgas. Në …

Dyshja prishtinase e gjyqtarëve të hendbollit, Sherif Xhema e Besfort Jahja, kanë pasur angazhim evropian të hënën. Xhema e …

Me ndeshjen Besa Famgas – Vëllaznimi fillon gara në Superligën A të Kosovës në hendboll (meshkujt). Në Superligën A …

Të dielën u luajtën katër ndeshje të xhiros së 13-të të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Llapi ka vazhduar me fitore në stinorin pranveror të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Të dielën në xhiron …

Besa Famgas e ka mbyllur me fitore bindëse fazën e parë të garave në Superligën e Kosovës në hendboll …