Pikë të reja për Prishtinën e Dritën

Të dielen janë luajtur edhe dy ndeshje të javës së 12-të të Superligës së hendbollisteve.

Në kryeqytet Prishtina fitoi bindshëm ndaj Samadrexhës me rezultat 37:13. Pas pjesës së parë rezultati ishte 18:8 në të mirë të skuadrës prishtinase. F. Prelvukaj shënoi 9 gola për Prishtinën, ndërsa Sh. Fazlia realizoi 7 gola. Te Samadrexha Q. Basholli e A. Maloku shënuan nga 4 gola.

Prishtina është e katërta me 18 pikë kurse Samadrexha renditet në vend të gjashtë me 10 pikë.
Në Gjilan u takuan Drita e Vëllaznimi kurse fitore shënoi skuadra nikoqire me rezultat 29:15. 13:8 në të mirë të Dritës ishte rezultati pas pjesës së parë. Drita është e shtata me 8 pikë kurse Vëllaznimi i nënti me 2 pikë.

F. Vokshi shënoi 9 gola për Dritën, ndërsa E. Radoniqi realizoi 8 për Vëllaznimin.

Ndeshja në mes të Kastriotit e Jusuf Gërvallës luhet të mërkurën.

Prishtina – Samadrexha 37:13 (18:8)

Prishtina: Mekolli 3, Krasniqi 1, Stagova 3, Berisha 4, Matarova 5, Hasani 3, Prelvukaj 9, A. Krasniqi, Uka, Llapashtica 2, Fazlia 7.

Samadrexha: A. Maloku, Halili, Q. Basholli 4, R. Maloku 2, Qe. Basholli 2, D. Basholli 1, Ar. Maloku 4, T. Maloku, Surdulli, E. Basholli, Rr. Basholli, L. Basholli.

Drita – Vëllaznimi 29:15 (13:8)

Drita: Daku, Rexhepi 6, Vokshi 9, Rudari 3, Krasniqi 2, Rr. Kqiku, Arifi, Ramabaja 6, E. Kqiku 1, Sadiku, Huruglica, E. Daku 1, Pajaziti 1, Junuzi.

Vëllaznimi: Berisha, Bardoniqi, Mullakadrija, Cermjani, Bytyqi, Kastrati 2, Daija 2, Frrokajj 1, Radoniqi 8, Zhubi 2.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova