Pionieret zhvilluan ndeshjet çerekfinale

Garë interesante po zhvillohet edhe në Ligën e Pioniereve të Kosovës në hendboll. Të dielën janë luajtur ndeshjet çerekfinale.

Ndeshjet çerekfinale janë luajtur në Ferizaj.

Çerekfinalen e parë mes Ferizajt dhe Jusuf Gërvallës e fitoi skuadra ferizajase me rezultat 30:22.

Vëllaznimi i Gjakovës e ka mposhtur KEK-un me shifrat 29:23, derisa Vushtrria e mposhti Deçanin me 24:20.

Ndeshja në mes të Istogut e Samadrexhës nuk është luajtur, ndërsa në gjysmëfinale ka kaluar Samadrexha.

Fundjavën e ardhshme luhen gjysmëfinalet e po ashtu ndeshja për vend të tretë dhe finalja.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Me finalen e Ligës së juniorëve, të luajtur të dielën, ka përfunduar edicioni garues 2020/2021 …

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë. Të enjten pasdite, Portugalia …