Pionieret zhvilluan ndeshjet çerekfinale

Garë interesante po zhvillohet edhe në Ligën e Pioniereve të Kosovës në hendboll. Të dielën janë luajtur ndeshjet çerekfinale.

Ndeshjet çerekfinale janë luajtur në Ferizaj.

Çerekfinalen e parë mes Ferizajt dhe Jusuf Gërvallës e fitoi skuadra ferizajase me rezultat 30:22.

Vëllaznimi i Gjakovës e ka mposhtur KEK-un me shifrat 29:23, derisa Vushtrria e mposhti Deçanin me 24:20.

Ndeshja në mes të Istogut e Samadrexhës nuk është luajtur, ndërsa në gjysmëfinale ka kaluar Samadrexha.

Fundjavën e ardhshme luhen gjysmëfinalet e po ashtu ndeshja për vend të tretë dhe finalja.

Lajme tjera