Prishtina fiton thellë, Jusuf Gërvalla me një gol dallim

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.
Ashtu si pritej, Prishtina fitoi thellë ndaj Vëllaznimit në Gjakovë. Rezultat ishte 42:23 në të mirë të prishtinaseve.
Ivana Bojoviq shënoi plot 13 gola për Prishtinën, kurse Aida Stagova e Alma Nivokazi shënuan nga 7 gola. Edona Radoniqi u shqua te Vëllaznimi me 12 gola.
Prishtina është e treta me 28 pikë. Vëllaznimi renditet i nënti me 10 pikë.
Dukshëm më e barabartë ishte ndeshja në mes të Vjosës e Jusuf Gërvallës. Skuadra deçanase fitoi 21:20. Ardiana e Arjeta Imeraj shënuan nga 6 gola për Jusuf Gërvallën. Vjosa Imeri shënoi 9 herë për Vjosën e Shtimes.
Jusuf Gërvalla mban vendin e tetë me 12 pikë. Vjosa është e dhjeta me 6 pikë.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Selektori i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, të premten ka shpallur listën e lojtarëve të …

Në fundjavë luhen ndeshjet e xhiros së 27-të (të parafundit) të stinorit të rregullt të …

Skuadrat e kreut të tabelës nuk pritet të hasin në telashe për të fituar ndeshjet …

Ndeshjet e grupit të parë të fazës së parë kualifikuese për “Euro 2022” në konkurrencë …

Danimarka është prej vendeve me hendbollin më të zhvilluar të femrave. Dhe në elitën e …

Selektori i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, të premten ka shpallur listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet me …

Në fundjavë luhen ndeshjet e xhiros së 27-të (të parafundit) të stinorit të rregullt të Superligës A të Kosovës …

Skuadrat e kreut të tabelës nuk pritet të hasin në telashe për të fituar ndeshjet e xhiros së 20-të …

Ndeshjet e grupit të parë të fazës së parë kualifikuese për “Euro 2022” në konkurrencë të femrave, do të …

Danimarka është prej vendeve me hendbollin më të zhvilluar të femrave. Dhe në elitën e këtij vendi prej edicionit …

Samadrexha e Shqiponja kanë fituar dy ndeshjet e së dielës në Superligën e hendbollisteve. Të dy skuadrat fituan ndeshjes …

Prishtinës i ka takuar ndeshja e fundit e xhiros së 26-të të Superligës A të Kosovës në hendboll. Të …

Nuk ka dhënë fitues derbi i xhiros së 19-të të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat). Të shtunën në …