Qerimi: Synojmë hapa para

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. Hendbollistët tanë kanë zhvilluar të dielën dy stërvitje, nën urdhrat e selektorit të ri, Bujar Qerimi.Përzgjedhësi Qerimi është i kënaqur me mënyrën se si po zhvillohen përgatitjet.“Puna është duke ecur si duhet, ashtu si e kemi menduar. Kemi disa probleme […]

Prishtina fiton thellë, Jusuf Gërvalla me një gol dallim

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ashtu si pritej, Prishtina fitoi thellë ndaj Vëllaznimit në Gjakovë. Rezultat ishte 42:23 në të mirë të prishtinaseve.Ivana Bojoviq shënoi plot 13 gola për Prishtinën, kurse Aida Stagova e Alma Nivokazi shënuan nga 7 gola. Edona Radoniqi u shqua te […]

Zhegra fiton ndeshjen thuajse të barabartë me Vushtrrinë

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B në mes të Zhegrës dhe Vushtrrisë. Zhegrasit të dielën në Gjilan fituan me rezultat 27:26. Ndeshja ishte e barabartë nga fillimi e deri në fund.Ndeshjen më mirë e hapi Zhegra që kishte një gol epërsi. Por më pas Vushtrria kaloi […]

Llapi me fitore të lartë në qytetin e vjetër

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të Superligës B u luajt të shtunën në Prizren dhe përfundoi me fitoren 40:25 të llapjanëve.Besian Abazi sërish u shqua te Llapi duke realizuar 12 gola. Nga 5 gola i kishin Artir Muqiqi, Enis Rexhepi e Blerton […]

Kampionit i takon derbi ferizajas

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave, ka përfunduar 23:21 në të mirë të kampionit aktual, Ferizajt.Pas pjesës së parë epërsia për Ferizajn ishte edhe më thellë, 14:9. Bjondina Ramabaja udhëhoqi Ferizajn me 8 gola. Mimoza […]