Zhegra fiton ndeshjen thuajse të barabartë me Vushtrrinë

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B në mes të Zhegrës dhe Vushtrrisë. Zhegrasit të dielën në Gjilan fituan me rezultat 27:26. Ndeshja ishte e barabartë nga fillimi e deri në fund.
Ndeshjen më mirë e hapi Zhegra që kishte një gol epërsi. Por më pas Vushtrria kaloi në avantazh deri në 3 gola (10:7). Pjesa e parë përfundoi 12:11 për Zhegrën. Ndeshje e barabartë vazhdoj edhe në pjesën e dytë. Në minutën e 50-të vushtrriasit kishin avantazh prej tri golave, 24:21. Vetëm në minutën e 58-të Zhegra barazoi rezultatin në 26:26. Në fund shënoi për fitoren 27:26.
Alban Haziri shënoi 10 gola për Zhegrën, ndërsa Gëzim Misini i kishte 6 gola. Te Vushtrria, Fuad Jashari shënoi 9 gola, kurse 6 i kishte Armend Karaqa.
Zhegra udhëheq me 19 pikë. Vushtrria është e dyta me 14 pikë.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Selektori i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, të premten ka shpallur listën e lojtarëve të …

Në fundjavë luhen ndeshjet e xhiros së 27-të (të parafundit) të stinorit të rregullt të …

Skuadrat e kreut të tabelës nuk pritet të hasin në telashe për të fituar ndeshjet …

Ndeshjet e grupit të parë të fazës së parë kualifikuese për “Euro 2022” në konkurrencë …

Danimarka është prej vendeve me hendbollin më të zhvilluar të femrave. Dhe në elitën e …

Selektori i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, të premten ka shpallur listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet me …

Në fundjavë luhen ndeshjet e xhiros së 27-të (të parafundit) të stinorit të rregullt të Superligës A të Kosovës …

Skuadrat e kreut të tabelës nuk pritet të hasin në telashe për të fituar ndeshjet e xhiros së 20-të …

Ndeshjet e grupit të parë të fazës së parë kualifikuese për “Euro 2022” në konkurrencë të femrave, do të …

Danimarka është prej vendeve me hendbollin më të zhvilluar të femrave. Dhe në elitën e këtij vendi prej edicionit …

Samadrexha e Shqiponja kanë fituar dy ndeshjet e së dielës në Superligën e hendbollisteve. Të dy skuadrat fituan ndeshjes …

Prishtinës i ka takuar ndeshja e fundit e xhiros së 26-të të Superligës A të Kosovës në hendboll. Të …

Nuk ka dhënë fitues derbi i xhiros së 19-të të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat). Të shtunën në …