Prishtina i bashkohet Besës në finale

Prishtina është finalistja e dytë në Ligën e juniorëve në hendboll. Të shtunën pasdite në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të FINAL4 të Ligës së juniorëve, Prishtina e mposhti bindshëm Trepçën e Mitrovicës me rezultat 41:22. Pas pjesës së parë rezultati ishte 22:6 për prishtinasit.

Kështu Prishtina të dielen (nesër) nga ora 17:30 luan në finale të FINAL4 të Ligës së juniorëve, ndërsa për kundërshtarë e ka skuadrën nga Peja, Besa Famgas. Besa në gjysmëfinalen e parë e kishte mposhtur Kastriotin.

Dy ndeshjet gjysmëfinale të FINAL4 u luajtën në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, ku luhet edhe finalja e madhe. Ndërsa për vend të tretë, të dielen prej orës 15:30 takohen Kastrioti e Trepça.

Trepça – Prishtina 22:41 (6:22)

Trepça: Abrashi, Smaka 2, E. Beqiri 1, Terziqi 1, Kelmendi 5, Fejzullahu 3, Y. Beqiri 6, Voca 2, Januzi 2, A. Abrashi.

Prishtina: Beqiraj, Kuleta 1, Ademi 3, Batatina 1, Shahini 4, Hoxha 6, Abazi 6, Basholli 6, Bajqinovci 7, Sherifi, Beka, Visoka 3, Karabeg, Ramadani 1, Tahiri 2, D. Ramadani 1.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova