Prishtina nuk lejon befasi

Hendbollistët e Prishtinës nuk kanë lejuar befasi dhe kanë fituar bindshëm ndeshjen me Drenicën. Të dielen Prishtina fitoi ndaj Drenicës me rezultat 30:20. Ndeshja i takoi javës së katërt të Superligës së Kosovës. Për Prishtinën ishte fitorja e tretë, ndërsa me gjashtë pikë mbanë vendin e tretë. Drenica pësoi humbjen e tretë dhe është e shtata me dy pikë.

Prishtinasit e fituan pjesën e parë me rezultat 14:9. A. Gjuka e O. Beshiri realizuan nga gjashtë gola për Prishtinën. Te Drenica pesë lojtarë shënuan nga tri gola.

Tri ndeshje të javës së katërt janë luajtur të shtunën, ndërsa ndeshja Besa Famgas – Zhegra zhvillohet në mesjavë.

Prishtina – Drenica 30:20 (14:9)

Prishtina: Hoxha 1, Ademi, Abazi 1, Visoka 1, Murtezi, Fetahu, Bajqinovci 4, Krasniqi 4, Kastrati 4, Gjuka 6, Gashi, Beshiri 6, Basholli 2, Agushi, Beqiraj.

Drenica: Lladrovci, Ademi 2, Karaqa 1, Binaku, Hasani, Klinaku 3, Haxhiaj 2, Mehmeti 3, Zekaj 3, Qorri 3, Thaqi 3, Muqolli.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj – Kastrioti është të …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës A. Por në Superligën …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës A (meshkujt). Në ndeshjen …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e luajtur në palestrën “Minatori” …

Esma Muratoviq e ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës në hendboll. Istogu të mërkurën …

Edhe një ndeshje evropiane e kanë drejtuar gjyqtarët kosovarë të hendbollit. Të martën mbrëma në Shkup, Eshref Beqiri e …

Në prag të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës për dy ndeshjet me Rumaninë, do të zhvillohen ndeshjet e xhiros …