Besa luan fuqishëm në Norvegji, humb më thellë se që e meritoi

Kampioni i Kosovës në hendboll, Besa Famgas është paraqitur fuqishëm të dielen përballë nënkampionit të Norvegjisë, Drammenit. Ndeshja e luajtur në Drammen të Norvegjisë para 600 shikuesve ishte e para e rrethit të dytë të Kupës së EHF-së. Në fund Drammeni fitoi me 11 gola dallim, por rezultati 37:26 nuk e dëshmon atë që skuadrat […]

Fitore për skuadrat mysafire

Të dielen janë luajtur tri ndeshje të javës së tretë të Superligës së hendbollisteve. Skuadrat favorite nuk kanë lejuar befasi dhe kanë fituar pikët e reja. Kështu Drita fitoi ndaj Vëllaznimit në Gjakovë me rezultatin 38:22. Për skuadrën gjilanase është fitorja e dytë që e dërgon në vend të gjashtë me katër pikë. Katër pikë […]

Prishtina nuk lejon befasi

Hendbollistët e Prishtinës nuk kanë lejuar befasi dhe kanë fituar bindshëm ndeshjen me Drenicën. Të dielen Prishtina fitoi ndaj Drenicës me rezultat 30:20. Ndeshja i takoi javës së katërt të Superligës së Kosovës. Për Prishtinën ishte fitorja e tretë, ndërsa me gjashtë pikë mbanë vendin e tretë. Drenica pësoi humbjen e tretë dhe është e […]

Vushtrria fiton derbin dramatik

Hendbollistet e Vushtrrisë e kanë fituar derbin e javës së tretë në Superligën e Kosovës në hendboll. Të shtunën mbrëma në palestrën “Shani Nushi” në Gjakovë, Vushtrria fitoi ndaj Istogut vendas me dy gola dallim, përkatësisht me rezultatin 28:26. Ishte një ndeshje cilësore dhe dramatike që u vendos vetëm në minutat e fundit. Istogu e […]