Prishtina takohet me ekip austriak

Sot po tërhiqet shorti edhe për Kupën Evropiane në konkurrencë të meshkujve, ku paraqiten po ashtu katër skuadra kosovare.
E para që mësoi kundërshtarin ishte KH Prishtina, nënkampionia e Kosovës.
Prishtina në raundin e parë të Kupës Evropiane takohet me skuadrën nga Austria, Sparkase Schwaz HB Tirol.
Ndeshjet e raundit të parë të Kupës Evropiane për hendbollistë luhen më 11/12 dhe 18/19 shtator. Prishtina në ndeshjen e parë është vendase. Kupa Evropiane është niveli i tretë evropian.

Lajme tjera