Besa Famgas sërish me Borcin e Banjallukës

Kampionia e Kosovës në hendboll, Besa Famgas, do të ketë punë të vështirë në raundin e dytë të Kupës Evropiane. Besa është skuadra e vetme që nis garimin në raundin e dytë të Kupës Evropiane (meshkujt).Besa do të takohet me Borcin e Banjallukës, skuadrën nga Bosnjë-Hercegovina. Kështu është vendosur me shortin e tërhequr të martën […]

KH Vëllaznimi luan me skuadër nga Luksemburgu

Skuadra nga Luksemburgu, Kaerjeng, është kundërshtar i Vëllaznimit në raundin e parë të Kupës Evropiane (EHF European Cup).Ndeshja e parë është në Luksemburg, ndërsa e dytë në Gjakovë. Kupa Evropiane fillon në javën e dytë të shtatorit. Natyrisht Vëllaznimi ka synimet e tij për të avancuar në raundin tjetër, njëjtë si skuadra tjera të vendit.

Trepça në Izrael

Trepça kthehet në skenën evropiane pas disa vitesh dhe e pret një udhëtim jo i lehtë. Trepça në raundin e parë të Kupës Evropiane takohet me Holon Yuvalim, skuadrën nga Izraeli.Ndeshja e parë luhet në Mitrovicë, më 11 apo 12 shtator, ndërsa e kthimit në Izrael, një javë më vonë.

Prishtina takohet me ekip austriak

Sot po tërhiqet shorti edhe për Kupën Evropiane në konkurrencë të meshkujve, ku paraqiten po ashtu katër skuadra kosovare.E para që mësoi kundërshtarin ishte KH Prishtina, nënkampionia e Kosovës.Prishtina në raundin e parë të Kupës Evropiane takohet me skuadrën nga Austria, Sparkase Schwaz HB Tirol.Ndeshjet e raundit të parë të Kupës Evropiane për hendbollistë luhen […]

KHF Vushtrria luan me SPONO Eagles të Zvicrës

Kampionia e Kosovës në konkurrencë të femrave, Vushtrria, ishte e fundit që u tërhoq në shortin e raundit të dytë të Kupës Evropiane (EHF European Cup).Vushtrria do të takohet me skuadrën e suksesshme nga Zvicra, SPONO Eagles. Pra skuadrën vushtrriase e presin dy ndeshje të vështira dhe të forta.Ndeshja e parë është më 16 apo […]

Istogu takohet me skuadër islandeze

KHF Istogun e pret udhëtim i gjatë në kuadër të paraqitjes evropiane në edicionin e ri të garave. Shorti i tërhequr të martën ka përcaktuar që Istogu të përballet me skuadrën nga Islanda, KA/Por. Istogu paraqitet në raundin e dytë të Kupës Evropiane, nivelit të tretë kontinental. Ndeshja e parë është në Istog më 16 […]

Ferizaj me kundërshtar nga Holanda

Në Kupën Evropiane garon edhe KHF Ferizaj. Në raundin e dytë Ferizaj takohet me skuadrën nga Holanda, JuRO Unirek VZV.Ndeshja e parë luhet më 16 apo 17 tetor në Holandë, ndërsa e kthimit një javë më vonë në Ferizaj.Kupa Evropiane (EHF European Cup) është niveli i tretë i garave evropiane për klube.

KHF Prishtina takohet me Vardarin në Kupën Evropiane

KHF Prishtina është skuadra e parë kosovare që ka mësuar kundërshtarin evropian për edicionin 2021/2022.Hendbollistet prishtinase në raundin e dytë të Kupës Evropiane (EHF European Cup) do të takohen me Vardarin e Shkupit. Prishtina në ndeshjen e parë do të jetë vendase.Ndeshja e parë luhet më 16 apo 17 tetor në Prishtinë, ndërsa e kthimit […]