Provë e suksesshme në Turqi

Kombëtarja U-20 e Kosovës në hendboll ka luajtur të dielen (sot) ndeshjen e parë testuese kontrolluese ndaj Turqisë. Rezultati në fund ishte 36:32 në të mirë të Turqisë. Por Kosova në Stamboll pati një paraqitje të mirë dhe takimi do të shërbejë shumë në prag të evropianit që mbahet më vonë këtë muaj në Podgoricë.

Loja ndaj Turqisë ishte e barabartë, sidomos pjesa e parë. Madje djelmoshat tanë ishin më të mirë në lojë, por huqjet nga pozitat ideale dhe referimi jo në nivel i gjyqtarëve lokal ndikuan në rezultat. Por rezultati nuk kishte shumë rëndësi në këtë sfidë në të cilën rastin e fituan të gjithë lojtarët tanë. Nesër luhet ndeshja tjetër kontrolluese me të njëjtin rival.

Turqia – Kosova 36:32 (16:15)

Kosova: Luzha, Beqiraj, Berisha, Gubetini 3, Abazi, Dugolli 1, Tahirukaj 4, Shabani 2, F. Mustafa, Hoxha 2, J. Muqolli 10, Vokshi 3, Basholli 1, Bajçinovci 2, E. Mustafa, Y. Muqolli 2, Halili 1.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Presidenti i Federatës Ndërkombëtare të Hendbollit, Hassan Moustafa ka uruar Eugen Saraçinin me rastin e …

Hendbollisti premtues, Yll Muqolli, ka shënuar 10 gola të martën mbrëma në fitoren e re …

Dyshja prishtinase e gjyqtarëve të hendbollit, Sherif Xhema e Besfort Jahja, kanë pasur angazhim evropian …

Me ndeshjen Besa Famgas – Vëllaznimi fillon gara në Superligën A të Kosovës në hendboll …

Të dielën u luajtën katër ndeshje të xhiros së 13-të të Superligës së Kosovës në …

Presidenti i Federatës Ndërkombëtare të Hendbollit, Hassan Moustafa ka uruar Eugen Saraçinin me rastin e rizgjedhjes ne postin e …

Hendbollisti premtues, Yll Muqolli, ka shënuar 10 gola të martën mbrëma në fitoren e re të Besa Famgas. Në …

Dyshja prishtinase e gjyqtarëve të hendbollit, Sherif Xhema e Besfort Jahja, kanë pasur angazhim evropian të hënën. Xhema e …

Me ndeshjen Besa Famgas – Vëllaznimi fillon gara në Superligën A të Kosovës në hendboll (meshkujt). Në Superligën A …

Të dielën u luajtën katër ndeshje të xhiros së 13-të të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Llapi ka vazhduar me fitore në stinorin pranveror të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Të dielën në xhiron …

Besa Famgas e ka mbyllur me fitore bindëse fazën e parë të garave në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën u luajtën dy ndeshje të javës së 13-të të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …