Ramadani: Fitorja u arrit falë lojës me zemër

Në foto shihet përzgjedhësi i Kombëtares sonë, Taip Ramadani dhe hendbollisti, Drilon Tahirukaj.

Përzgjedhësi Taip Ramadani është shprehur shumë i lumtur për fitoren historike ndaj Izraelit. Fitorja e së mërkurës ishte e para për Kosovën në kualifikime. Kombëtarja e Kosovës e mposhti Izraelin me rezultatin 27:24 në një ndeshje që e ka dominuar plotësisht.

“Me fitoren jam shumë I kënaqur. Është fitore e arritur falë angazhimit të madh të lojtarëve, që kanë luajtur me zemër. Gjithmonë kam besuar në mbrojtje, por këtë herë edhe sulmi ka funksionuar shumë mirë dhe ky është çelësi i fitores. Tani na pret ndeshja në Izrael dhe atje nuk do të jetë lehtë. Por do të shkojmë për të përsëritur paraqitjen që e kishim këtu para tifozëve tanë”, ka theksuar përzgjedhësi Ramadani.

Edhe aloja Drilon Tahirukaj ka thënë se te fitorja kanë arritur falë angazhimit të madh.

“Kemi dalur në fushën e lojës të përkushtuar për fitore dhe te ajo arritëm duke dhënë edhe atomin e fundit. Luajtëm me zemër dhe luajtëm për njëri-tjetrin. Falë angazhimit të madh arritëm të shijojmë këtë fitore historike”.

Në kampin izraelit kanë pranuar dominimin e Kosovës në ndeshje.

“Ishte një lojë e fortë por Kosova u tregua shumë më e mirë se ne. Lojtarët e Kosovës u angazhuan jashtëzakonisht shumë dhe i përgëzoj për këtë. Ne kishim një paraqitje të dobtë dhe bëmë shumë gabime. Kjo na kushtoi me humbje. Deri të dielen do të mundohemi t’i përmirësojmë këto gabime në mënyrë që në Tel Aviv të kemi paraqitje më të mirë”, ka thënë përzgjedhësi i Izraelit, Oleg Boutenko.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova