Ramadani: Fitorja u arrit falë lojës me zemër

Në foto shihet përzgjedhësi i Kombëtares sonë, Taip Ramadani dhe hendbollisti, Drilon Tahirukaj.

Përzgjedhësi Taip Ramadani është shprehur shumë i lumtur për fitoren historike ndaj Izraelit. Fitorja e së mërkurës ishte e para për Kosovën në kualifikime. Kombëtarja e Kosovës e mposhti Izraelin me rezultatin 27:24 në një ndeshje që e ka dominuar plotësisht. “Me fitoren jam shumë I kënaqur. Është fitore e arritur falë angazhimit të madh […]

Fitore historike e kombëtares tonë

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka arritur sukses historik të mërkurën. Kosova e ka mposhtur Izraelin me rezultat 27:24 në fazën e dytë të kualifikimeve për “Euro 2020”. Për kombëtaren tonë është fitorja e parë në këto eliminatore. Pas pjesës së parë rezultati ishte 12:8 në të mirë të Kosovës. Ndeshja Kosova – Izraeli u […]

Fitore bindëse e juniorëve të Kosovës

Kombëtarja U-21 e Kosovës në hendboll e ka nisur me fitore bindëse paraqitjen në garën IHF Trophy Intercontinental, që të mërkurën filloi në Prishtinë. Juniorët e Kosovës fituan me rezultatin 31:23 ndaj përfaqësueses së Taipeit Kinez. Ndeshja është luajtur pasditën e së mërkurës në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë, para rreth 500 shikuesve. […]

Kosova shumë e motivuar për ndeshjen me Izraelin

Te kombëtarja e Kosovës në hendboll janë shumë të motivuar dhe optimist për ndeshjen ndaj Izraelit. Ndeshja Kosova – Izraeli zhvillohet të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë. Ndeshja është e fazës së dytë kualifikuese për “Euro 2020”. Kosova kërkon fitoren e parë në kualifikime. “Ishim katër ditë […]