Ramadani vlerëson paraqitjen e Kosovës

Në foto shihet përzgjedhësi i Kombëtares sonë, Taip Ramadani, bashkë me disa lojtarë dhe trajnerët.

Përzgjedhësi Taip Ramadani ka vlerësuar paraqitjen e përfaqësueses së Kosovës në hendboll në ndeshjen e së premtes mbrëma ndaj Polonisë. Kosova pësoi në Portugali me rezultatin 30:19 në ndeshjen e parë të kualifikimeve për botëror, por ishte e barabartë për 40 minuta lojë. Vetëm më pas polakët u shkëputën në rezultat.

“Djemtë treguan jo vetëm shpirt luftarak, por edhe se mund të luajnë në nivel shumë më të lartë. Pjesa e parë ka qenë duel i ashpër mes dy ekipeve dhe kam qenë i kënaqur me punën e lojtarëve. Posaqërisht dua të theksojë Bujar Ramosajn, që ka luajtur ndeshjen e parë ndërkombëtare. Bujari më ka befasuar me kapacitetin e tij të punës dhe për faktin që ka luftuar jo vetëm me zemër, por edhe me pjekuri”, ka thënë Ramadani.

Përfaqësuesja jonë menjëherë të shtunën mbrëma takohet me Portugalinë.

“Tani fokusohemi në rikuperimin e lojtarëve dhe përgatitjen për lojën e nesërme”, ka theksuar Taip Ramadani.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova