Rival i zorshëm për Shqiponjën në Evropë

Kampioni i Kosovës, Shqiponja nga Gjakova, e pafat në shortin në garat evropiane në hendboll (femrat). Skuadra gjakovare do të ballafaqohet me kampionen e Zvicrës, Spono Eagles, në rrethin e parë të kualifikimeve.

Një kundërshtare e njohur, pasi që në edicionin 2016-17 e kishte shkatërruar Prishtinën me rezultat 30:16 në sfidën e parë dhe në të dytën me 41:14. Megjithatë gjakovaret do të përgatiten për këtë sfidë të madhe dhe me shpresë se do të bëjnë mrekulli.

Lajme tjera