Senioret të dielen përballen sërish me Bjellorusinë

Përfaqësuesja A e Kosovës në hendboll për femra, të dielen (nesër) e luan edhe një ndeshje në fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2018”. Në kuadër të grupit të shtatë, Kosova luan ndaj Bjellorusisë. Ndeshja luhet në Minsk dhe nis në ora 15:00.

Kosova e Bjellorusia janë takuar edhe të mërkurën në Prishtinë. Fitore shënuan bjelloruset me 31:22, por paraqitja e Kosovës u vlerësua pozitivisht. Kosova më parë ka humbur ndeshjet nga Hungaria dhe Holanda dhe është e fundit në grup. Por vetë paraqitja në fazën e dytë kualifikuese vlerësohet sukses. Për herë të parë Kosova ka kaluar fazën e parë dhe në këto ndeshje me kundërsharë shumë të fortë, po fiton përvojë. Përfaqësuesja A të shtunën ka udhëtuar për në Minsk.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova