Sot derbi i madh i Superligës, transmetohet në 21 Plus

Të premten (sot) luhet derbi aktualisht më i madh në hendbollin kosovar në mes të Prishtinës dhe Besa Famgasit. Ndeshja luhet nga ora 17:30 në Pallatin e Rinisë në Prishtinë dhe i takon xhiros së gjashtë të Superligës.
Besa Famgas e Prishtina i kanë nga 10 pikë dhe mbajnë dy pozitat e para në tabelë. Dy skuadrat kanë në përbërje reprezentues të shumtë dhe pritet ndeshje cilësorë. Ndeshja luhet pa praninë e shikuesve, por momentet dramatike nuk pritet të mungojnë.
Ndeshjet tjera të javës së gjashtë janë luajtur të mërkurën e të enjten.

Ndeshja Prishtina – Besa Famgas transmetohet në 21 Plus dhe në faqen zyrtare të FHK-së në “facebook”.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. Hendbollistët tanë kanë zhvilluar …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ashtu si pritej, Prishtina …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B në mes të Zhegrës …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së …

Egzon Gjuka ka kohë që jep kontribut për Kombëtaren e Kosovës në hendboll. Prej Gjukës pritet shumë edhe në …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka nisur të premten mbrëma përgatitjet për dy ndeshjet e rëndësishme me Rumaninë. Me …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj – Kastrioti është të …