Shtyhen ndeshjet kualifikuese për Botëror, Kosova luan në mars të vitit të ardhshëm

Federata Evropiane e Hendbollit ka njoftuar të premten se janë shtyrë ndeshjet kualifikuese për Botërorin 2021 të hendbollisteve. Ndeshjet që është dashur të luhen në fillim të dhjetorit, do të luhen në mars të vitit të ardhshëm. Në këto kualifikime do të paraqitet edhe Kombëtarja e Kosovës. Kombëtarja jonë prej 4 deri më 6 dhjetor […]

Besa Famgas fiton derbin

Besa Famgas po e vazhdon dominimin në Superligën e Kosovës në hendboll. Besa Famgas të premten e fitoi derbin e javës së gjashtë të Superligës.Në Pallatin e Rinisë dhe Sportit, Besa Famgas e mposhti Prishtinën vendase me rezultat 32:26. Për Besën është fitorja e gjashtë rresht kurse për Prishtinën humbja e parë. Tani Besa Famgas […]

KHF Ferizaj i luan dy ndeshje në Antalya

Kampioni aktual i Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave, KHF Ferizaj, do të debutoj të shtunën në garat evropiane. Ferizaj do të përballet me skuadrën turke Muratpasha Belediyesi në raundin e tretë të Kupës Evropiane. Si kampion, Ferizaj fillon garimin në Kupën Evropiane nga raundi i tretë.KHF Ferizaj është pajtuar që dy ndeshjet t’i […]

Sot derbi i madh i Superligës, transmetohet në 21 Plus

Të premten (sot) luhet derbi aktualisht më i madh në hendbollin kosovar në mes të Prishtinës dhe Besa Famgasit. Ndeshja luhet nga ora 17:30 në Pallatin e Rinisë në Prishtinë dhe i takon xhiros së gjashtë të Superligës.Besa Famgas e Prishtina i kanë nga 10 pikë dhe mbajnë dy pozitat e para në tabelë. Dy […]