Sot luhen ndeshjet e radhës në Superligën A

Tri ndeshjet e javës së 21-të të Superligës A të Kosovës në hendboll (meshkujt), luhen të shtunën (sot). Kampioni në fuqi dhe lideri, Besa FamGas, është mysafir i Kastriotit në Ferizaj, në ndeshjen që nis në ora 19:00. Besa i ka 38 pikë në vendin e parë, kurse Kastrioti është i treti me 24 pikë.

Prishtina e pret Vëllaznimin në ndeshen që nis në ora 14:30 kurse prej orës 17:30 në Gjilan përballen skuadrat lokale, Drita e Zhegra.

Ndërkohë në Superligën B luhen ndeshjet e javës së 20-të. Llapi e pret Samadrexhën të shtunën (sot) prej orës 19:00. Trepça e Vushtrria përballen të dielen nga ora 18:00.

Poashtu luhen ndeshjet e javës së 10-të të Ligës së Parë të meshkujve dhe ndeshjet e javës së 12-të të Ligës së Parë të femrave.

Te meshkujt, KEK-u e pret Dukagjinin sonte nga ora 19:00 kurse të dielen janë ndeshjet: Lepenci – Prizreni (11:00), Ulpiana – Drenica (15:00).

Te femrat sot janë ndeshjet Vjosa – Ulpiana (11:00) dhe KEK-u – Deçani (17:00). Nesër janë tri takimet tjera: Llapusha – Prizreni (11:00), Trepça – Dukagjini (12:00), CLICK – Jusuf Gërvalla (14:00).

Për shkak të aktiviteteve të përfaqësueseve, Superliga e femrave pushon edhe këtë fundjavë.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve (U18). Istogu në 22 …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova