Sot Prishtina – Vëllaznimi, nesër superderbi

Pas pushimit për shkak të aktiviteteve të shumta të ekipeve kombëtare, ndeshjet e Superligës së hendbollistëve kthehen prej të premtes (sot). Kështu sot nga ora 17:30 takohen Prishtina e Vëllaznimi i Gjakovës. Kjo ndeshje hap javën e 25-të të Superligës. Prishtina është e treta me 36 pikë kurse Vëllaznimi i pesti me 19 pikë.

Të shtunën e gjithë vëmendja do të jetë në Pejë ku zhvillohet superderbi mes skuadrave Besa Famgas e Kastrioti (18:00). Bëhet fjalë për dy skuadrat që janë në pozitat e para me nga 44 pikë.

Të gjitha ndeshjet e këtij edicioni mes Besës e Kastriotit ishin cilësore, të forta dhe dramatike. Kështu pritet të jetë edhe këtë herë në “Karagaçi”, ndërsa pritet të ketë edhe shumë shikues.

Po të shtunën prej orës 18:00 luhet edhe ndeshja Drita – Vushtrria.

Dy ndeshjet e javës së 23-të të Superligës B janë të dielen: Zhegra – Samadrexha (17:30), Drenica – Trepça (18:00).

Në Ligën e Parë të hendollistëve është java e 14-të. Ndeshjet luhen të dielen: Deçani – Ulpiana (12:00), KEK-u – Prizreni (12:30), Dukagjini – Llapi (14:00).

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova