Stinori nis me derbin e madh

Stinori pranveror i Superligës së Kosovës në hendboll fillon me ndeshjet e xhiros së 15-të që luhen këtë fundjavë.
Stinori nis në mënyrën më të mirë të mundshme – me derbin e madh në mes të Besa Famgas dhe Prishtinës. Dy skuadrat e para në tabelë takohen të shtunën nga ora 17:00 në palestrën “Karagaçi” në Pejë.
Kampioni aktual, Besa Famgas, është në vend të parë me 28 pikë, ndërsa Prishtina është e dyta me 23 pikë. Derisa Besa ka ruajtur përbërjen dhe nuk ka bërë ndonjë ndryshim, Prishtina është përforcuar goxha shumë në afatin kalimtar dimëror. Shpresohet për një ndeshje të fortë dhe cilësore.
Të shtunën janë edhe ndeshjet Trepça – Prizreni (18:00) dhe Vëllaznimi – Llapi (19:30).
Ndërsa të dielën është takimi Vushtrria – Zhegra, që fillon në ora 16:00. Me marrëveshje të dy klubeve kjo ndeshje zhvillohet në Gjilan.
Po me marrëveshje të dy klubeve, ndeshja Drenica – Kastrioti është shtyrë për mesjavën e ardhshme.
Stinori vjeshtor ishte i mbushur me ndeshje dramatike e interesante. Për kampionat interesant shpresohet edhe në pranverë me synim për ngritje të mëtejme të cilësisë.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e …

Esma Muratoviq e ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës në …

Edhe një ndeshje evropiane e kanë drejtuar gjyqtarët kosovarë të hendbollit. Të martën mbrëma në …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës A (meshkujt). Në ndeshjen …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e luajtur në palestrën “Minatori” …

Esma Muratoviq e ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës në hendboll. Istogu të mërkurën …

Edhe një ndeshje evropiane e kanë drejtuar gjyqtarët kosovarë të hendbollit. Të martën mbrëma në Shkup, Eshref Beqiri e …

Në prag të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës për dy ndeshjet me Rumaninë, do të zhvillohen ndeshjet e xhiros …

Superliga e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave vazhdon menjëherë të mërkurën (sot) me ndeshjet e javës së …

Lojtaret e Kosoves pershendesin njani tjetrin

Selektori i ri i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, ka shpallur të hënën listën për dy ndeshjet e ardhshme. …