Superliga e femrave vazhdon me derbi të madh

Të shtunën (nesër) vazhdojnë garat në Superligën e Kosovës në hendboll për femra, përkatësisht fillon stinorin pranveror. Në program janë takimet e javës së 11-të, ndërsa menjëherë zhvillohet një kryendeshje. Të shtunën (nesër) në Vushtrri nga ora 18:30 takohen Vushtrria e Shqiponja.

Vushtrria është e para në tabelë me 17 pikë, kurse Shqiponja renditet e dyta me 16 pikë. Këto dy skuadram sa bashku me Istogun dhe Prishtinën pritet të zhvillojnë garë të fortë për titull deri në fund. Kampionati i femrave ka kohë që nuk ka qenë më interesant, sa i takon garës për titull. Istogu është i treti me 15 pikë, kurse Prishtina e katërta me 14 pikë.

Të shtunën luhet edhe ndeshja mes Samadrexhës e Kastriotit, që fillon në ora 15:00.

Ndërsa të dielen janë dy takimet tjera të javës së 11-të. Istogu e pret Dritën nga ora 14:30 kurse Vëllaznimi e pret Prishtinën në ndeshjen që nis në ora 13:30.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova