Finalja e Ligës së Kampionëve në 21 Plus

Pas dy ndeshjeve shumë interesante gjysmëfinale të luajtura të hënën, sonte zhvillohet finalja e Ligës së Kampionëve për hendbollistë.Në finale, nga ora 20:30, takohen Kieli dhe Barcelona. Kjo ndeshje e gjigantëve të hendbollit transmetohet direkt në RTV 21 Plus.Transmetohet edhe ndeshja për vend të tretë në mes të Veszpremit dhe PSG-së. Kjo ndeshje fillon në […]

Urime Dita Botërore e Gazetarëve Sportivë

Sukseset sportive nuk e kanë vlerën e njëjtë nëse ato nuk prezantohen para publikut të gjerë. Ecja para është e pamundur pa evidentim të lëshimeve eventuale dhe më pas përmirësimin e tyre. Kjo do të ishte vështirë e arritshme pa raportimin e gazetarëve sportivë. Sot është Dita Botërore e Gazetarëve Sportivë dhe Federata e Hendbollit […]