Interesim i madh në seminarin për trajnerë e gjyqtarë

Në Prishtinë është duke u mbajtur seminari për gjyqtarë, vëzhgues e trajnerë, ndërsa interesimi për të është shumë i madh. Plot 120 trajnerë, gjyqtarë e vëzhgues janë duke i ndjekur punimet e seminarit që është vlerësuar shumë i suksesshem dhe me rëndësi të madhe për njerëzit e hendbollit në prag të fillimit të edicionit të […]

Seminar i suksesshëm para fillimit të stinorit pranveror

Të premten (dje) është mbajtur Këshillimi, përkatësisht seminari për gjyqtarë, vëzhgues-kontrollues, trajnerë dhe përfaqësues zyrtar të klubeve, në prag të fillimit të stinorit pranveror në kampionatin e Kosovës në hendboll. Seminari është mbajtur në Prishtinë, ndërsa ka ligjëruar Dragan Nachevski, lektor nga Federata Evropiane e Hendbollit. Ai ka ligjëruar për ndryshimet në rregullat e hendbollit […]

Ndërroi jetë dhe u varros ish gjyqtari dhe vëzhguesi Agim Berisha

Kosova mbetet edhe pa një sportist! Ish hendbollisti i Vëllaznimit, Borcit të Ferizajt (tani Kastrioti), si dhe Prishtinës, me pas gjyqtari dhe vëzhguesi i kategoris së parë  Agim Rifat Berisha, ndërroi jetë në moshën 75-vjeçare i cili te dielën me (28.01.2018) është varrosur. I ndieri ndërroi jetë nga një sëmundje e rend, me vdekjen e […]