Ndryshime në shtabin teknik të Kombëtareve të reja

Me propozim të selektorit Agron Shabani, Bordi i FHK-së liroi nga detyra e trajnerëve të grupmoshave të reja Faruk Shalën dhe Arben Parduzin. Për dy vjet, Shala ishte trajner i Kombëtares U19 të hendbollisteve, ndërsa Parduzi i Kombëtares U17 të hendbollisteve.Bordi ka falënderuar dy trajnerët për punën e tyre, ndërsa me propozim të selektorit Shabani […]

Fillojnë stërvitjet e Kosovës U17

Kanë filluar sot stërvitjet e Kombëtares U17 të Kosovës në hendboll. Nën udhëheqjen e trajnerit Arben Parduzi dhe Granit Sahiti vajzat tona kanë ushtruar sot pasdite në palestrën e qytetit në Ferizaj. Kombëtarja do të përgatitet deri më 5 gusht në Ferizaj. Ku me 7 gusht , Kosova U17 e luan ndeshjen e parë të […]

Testohen hendbollistet e grupmoshës U17

Të mërkurën në Ferizaj janë testuar hendbollistet kandidate për vend në Kombëtaren U17 të Kosovës. Pjesëmarrëse ishin plot 29 hendbolliste të klubeve tona. Selektori Agron Shabani dhe trajnerët Arben Parduzi e Granit Sahiti kanë përcjellë me vëmendje punën e lojtareve të reja, një pjesë e të cilave do tē paraqiten në Evropianin e Divizionit B […]

Më 10 shkurt shorti për kampionatet evropiane të hendbollisteve të reja

Federata e Hendbollit e Kosovës vazhdon të jetë e përkushtuar dhe maksimalisht e angazhuar për t’u mundësuar të rinjve që të kenë përvojën e duhur për ngritje të nivelit. Në kuadër të kësaj, Federata e Hendbollit e Kosovës ka paraqitur për të garuar në Kampionate Evropiane të këtij viti Kombëtaret U17 dhe U19 në konkurrencë […]