Publikohet lista e Kombëtares U19

Kosova u19 meshkujt radhiten para lojes

Janë publikuar emrat e hendbollistëve që do ta përfaqësojnë Kombëtaren U19 të Kosovës në garën prestigjioze IHF Trophy Intercontinental. Kjo garë me rëndësi mbahet në Prishtinë prej 10 deri më 14 prill, kurse garojnë hendbollistët deri 19 vjet dhe ata deri 21 vjet. Përzgjedhësi i Kosovës, Taip Ramadani, së bashku me kryetrajnerin e grupmoshës U19, […]

Kombëtarja U18 kampione në IHF Trophy

Kombëtarja U18 e Kosovës në hendboll është kampione e IHF Trophy për Evropë. Hendbollistët e rinjë kosovarë të shtunën në finale fituan ndaj Britanisë së Madhe me rezultat 36:31. Ndeshja e luajtur në palestrën 1 Tetori në Prishtinë ishte cilësore dhe me rivalitet. Britanikët nuk u dorëzuan deri në fund, por djelmoshat tanë shfaqën vlera […]