Të enjten luhen ndeshjet e javës së 11-të

Të gjitha pesë ndeshjet e javës së 11-të të Superligës së Kosovës për hendbollistë luhen të enjten (nesër).

Ndeshja më interesante pritet të jetë ajo në mes të Vëllaznimit e Vushtrrisë që zhvillohet në Gjakovë nga ora 19:00. Bëhet fjalë për skuadra të mesit të tabelës dhe me të drejtë pritet rivalitet dhe hendboll i mirë. Pas javës së dhjetë Vëllaznimi është i pesti me 8 pikë kurse Vushtrria është e gjashta me 7 pikë, por ka një ndeshje më pak të luajtur.

Pas rezultateve të mira të Zhegrës në javët e fundit, shpresohet në ndeshje të mirë të saj edhe ndaj Dritës. Përballja gjilanase poashtu fillon në ora 19:00. Drita është e katërta me 14 pikë kurse Zhegra e shtata me 7 pikë.

Prej orës 19:00 zhvillohet edhe ndeshja Samadrexha – Prishtina kurse skuadra prishtinase është favorite. Favorit janë edhe Besa Famgas ndaj Drenicës dhe Kastrioti ndaj Trepçës. Ndeshja Drenica – Besa Famgas luhet në Pejë nga ora 16:30 kurse ndeshja Trepça – Kastrioti në Mitrovicë nga ora 18:00.

 /uploads/ORARI I NDESHEVE DHE DELEGIMI I PERSONAVE ZYRTAR.pdf

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. Hendbollistët tanë kanë zhvilluar …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ashtu si pritej, Prishtina …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B në mes të Zhegrës …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së …

Egzon Gjuka ka kohë që jep kontribut për Kombëtaren e Kosovës në hendboll. Prej Gjukës pritet shumë edhe në …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka nisur të premten mbrëma përgatitjet për dy ndeshjet e rëndësishme me Rumaninë. Me …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj – Kastrioti është të …